Begin maart voeren we baggerwerkzaamheden uit in een traject van de Hunze, ten westen van Gieterveen. Uit onderzoek is gebleken dat dit deel van de Hunze erg ondiep is. Dat zorgt voor opstuwing en belemmert de waterafvoer. Daarom is baggeren hier noodzakelijk. Dit zal klaar zijn voor de start van het paai- en broedseizoen.
Traject van 400 meter
De werkzaamheden worden uitgevoerd in samenwerking met Het Drentse Landschap. Tijdens het baggeren wordt over een traject van 400 meter een laag zand van de bodem verwijderd. Uit onderzoek is gebleken dat deze vrijkomende bagger schoon is. Dit zand wordt in twee fasen verwerkt.
Twee fasen
Fase 1 omvat het verwijderen van het zanderige materiaal en het laten drogen op de kant van de Hunze. Dit vindt plaats vóór de start van het broedseizoen op 15 maart. In fase 2 wordt het gedroogde materiaal opgeruimd na het broedseizoen en verwerkt onder begeleiding van Het Drentse Landschap.
